Da imate preveč vlage v prostoru se vam zasvita, ko opazite zidno plesen ali pa so okenska stekla in kuhinjske ploščice ves čas zarošene. Kaj pa v drugih primerih?

Vsekakor veliko vlage ostane v prostoru po kakšnem gradbenem posegu, prenovi ali beljenju. Še posebej kadar se betonira so težave z vlago kar pričakovane. V teh primerih si je najbolje pomagati z razvlažilci zraka, ki iz prostora, oziroma iz sten in zraka potegnejo vso odvečno vlago in vam s tem prihranijo ogromno težav v prihodnosti.

Zmotno je misliti, da se bo vlaga posušila kar sama od sebe. Še posebej kadar imate na zgradbi konkretno izolacijo in kvalitetna okna in vrata. Če k temu dodamo še morebitno pomanjkanje prezračevalne naprave, ali premalo odpiranja oken in prezračevanje po domače, je recept za katastrofo tu. Zakaj govorimo o katastrofi? Ker se z vlago zares ni za igrati.

Razvlažilec zraka Frisema

Razvlažilec zraka

Zidna plesen je prava mora

Res je! Zidna plesen je nekaj česar si nikakor ne želimo v svojem stanovanju. Pojavi se nenadoma, opazimo pa jo navadno takrat, ko je že prepozno za malenkostne popravke. Plesen se navadno zadržuje v kakšnih zakotnih predelih, za sedežno garnituro, omaro in drugje. Nastanek zidni plesni je povezan s preveliko vlažnostjo prostorov saj ji prav ta daje idealne pogoje za nastanek.

Plesen sicer lahko obrišemo z mokro krpo in nato s kakšnim premazom za nekaj časa očedimo steno. A plesen se bo vsekakor vrnila, če ne bomo poskrbeli za vir težav, ki lahko tiči marsikje. V slabi izolaciji sten, preslabem prezračevanju in tudi v oknih in vratih, ki tesnijo kar malce preveč. Če so nekoč lesena okna in vrata “dihala” s hišo, pa današnja PVC tega ne počno več.

Pomen prezračevanja

Da bi se karseda učinkovito izognili zidni plesni moramo skrbeti za redno in kvalitetno prezračevanje. To pomeni, da ne zgolj odpremo okno za nekaj minut, pač pa skušamo za 5 do 7 minut (nekajkrat na dan) ustvariti prepih. Odpremo vsa okna in vrata ter dovolimo zraku, da zakroži in s seboj odnese morebitne spore plesni, ter v hišo prinese svež zrak.

Tako obogatimo notranji zrak s kisikom, obenem pa poskrbimo tudi za svoje boljše počutje. Vas mučijo glavoboli, pečejo oči, vas sili na kašelj? Vse to se še posebej izrazito kaže v zimskem času, ko nastopi kurilna sezona. Takrat v zraku ni preveč vlage ampak ravno obratno. Zrak je presuh in s prezračevanjem vsekakor rešimo nastale težave. Vsekakor pa pozimi ne prezračujte predolgo, sicer boste shladili ogrete stene in boste mnogo več potrošili za kurjavo.

Kaj če je preveč vlage?

Prevelike količine vlage v prostoru povzročajo težave o katerih smo že pisali. Zidna plesen, slabše počutje, težak zrak … V tem primeru si lahko pomagate z razvlažilcem zraka. V podjetju Frisema d.o.o. jih imamo na voljo kar nekaj in jih nudimo na izposojo. Tako boste lahko zares poceni odstranili težave, ki vam trenutno morda grenijo življenje. Več o tem kako deluje razvlaževanje in več o naših razvlažilcih zraka si lahko preberete TUKAJ.

Preberite več o razvlažilcih zraka! Pišite nam, ali nas pokličite na 041/664-229.

 

    Rade volje vam bomo svetovali in tudi nudili vso potrebno pomoč pri uporabi razvlažilcev zraka iz naše ponudbe.