Ne glede na to o kateri vrsti senčil govorimo, vsa potrebujejo nekaj malega vzdrževanja in skrbi.

In to predvsem v luči tega, da bi nam karseda dolgo in kvalitetno služila. Seveda jo to cilj vsakega izmed uporabnikov, se pa morda ne zavedamo vedno, da je za to potrebno občasno kaj postoriti. Če smo vajeni notranje zavese vreči v pralni stroj in jih sveže dišeče obesiti nazaj pa je nekoliko drugače s preostalimi senčili.

Poskrbite za svoje rolete

rolete

Rolete

Rolete je seveda potrebno občasno čistiti saj so neprestano na udaru vremenskih vplivov, pa tudi drugih zunanjih dejavnikov kot so; smog, žuželke in pomladna cvetenja rastlin. Posebej previdni moramo biti pri uporabi rolet tudi pozimi. Vemo, da s pravilno uporabo rolet v zimskem času precej prihranimo pri ogrevanju, a to ni vse.

Da ne bi prišlo do neželenih okvar in dragih popravil ali menjav rolet, je potrebno biti skrajno previden v času nižjih temperatur, ko lahko rolete tudi pomrznejo. Takrat jih nikakor ne smemo na silo vleči s trakom, ali pa kar z rokami navzdol, saj jih lahko močno poškodujemo. Bolje bo počakati, da se odtalijo in bodo kmalu znova na voljo.

Notranja senčila

Rekli smo že, da običajne zavese peremo v stroju in jih navadno še vlažne obesimo, saj prijetno osvežijo in odišavijo prostor. V zimskih mesecih, ko je v hiši zrak zaradi ogrevanja precej suh, pa pomagajo še navlažiti zrak, ki je tako bolj primeren za dihanje.

Druga senčila kot so; roloji, pliseji, žaluzije in ostala prav tako potrebujejo nego. Bodite pa pred čiščenjem dovolj previdni in se pozanimajte kako jih čistiti, da jim ne bi nehote škodovali. Navadno ni priporočljivo uporabljati agresivnih čistil, ki lahko poškodujejo tako barvo kot sam material.

Izbira ustreznih senčil

skrite zunanje zaluzijeMorda tega niste vedeli, a na trgu se nahajajo tudi senčila, ki odbijajo prah. Govorimo o lamelnih PVC senčilih, ki so obdelana na poseben statični način, kar pomeni, da njihove lamele dobesedno odbijajo prah. Tudi sicer pa je vzdrževanje senčil lahko dokaj enostavno.

Če smo prej omenili, da je potrebno paziti pri izbiri čistil, saj jih lahko agresivna tudi poškodujejo, pa je dobra novica ta, da se večino notranjih senčil čisti zgolj z antistatično krpo, ali nekaj vode.

Predlagamo tudi, da za čiščenje lamel uporabite za to namenjene metlice, ki z lahkoto prodrejo v vse skrite kotičke.

Kaj pa tende?

Seveda, posedanje pod tendo je poleti še kako sproščujoče. Kavica v dobri družbi, prebiranje knjige, ali pa kar kosilo na terasi. Vse to se sliši super, a za tendo je potrebno ustrezno skrbeti. Še posebej v vetrovnih dneh jo je nujno potrebno zviti, prav tako zvečer, da nas zjutraj ne preseneti kaj neprijetnega.

Tende v zimskem obdobju navadno pospravimo in umaknemo nekam na suh in temen kraj. Tako poskrbimo za njihovo dolgoživost in še za kakšno leto zamaknemo nakup nove, oziroma menjavo blaga. Tudi na ta način je moč obnoviti dotrajano staro blago in znova uživati, ko sonce prične nekoliko vsiljivo sijati na teraso ali balkon.

Želite več informacij o senčilih?

Pišite nam preko spodnjega obrazca ali pa nas pokličite na 041/664-229.